İptal ve İade

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Tüketici, sipariş verdiği ürünün kendisine veya Teslimat Adresi olarak belirttiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya www.serkankabuloglu.com sitesinde belirtilen iletişim formu, e-posta veya whatsapp telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin, Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir. Satıcı, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.
Tüketici ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir.İade ve Değişim işlemlerinde tüm kargo ücretleri Alıcı tarafından ödenir
Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir.

Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır.
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. Maddesi gereği, altın siparişlerinde, yüzük ölçüsü,bileklik ölcüsü,kolye ölçüsü,kelepçe ölcüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, yasal koşullara bağlı olarak cayma hakkı (iptal,değişim ve iade hakkı) bulunmamaktadır. Bununla birlikte, www.serkankabuloglu.com’a özel, yüzük siparişlerinde iptal ve iadeler %20 kesinti yapılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak içine yazı yazılmış evlilik alyanslarında cayma hakkı bulunmamaktadır.
ALICI’nın isteğiyle, evlilik alyanslarında, ya da sipariş verilen ürünlerin ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlemler yapıldığında, müşterinin özel istekleri doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan bu mallar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.


Whatsapp Destek

Serkan KABULOĞLU

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?